O společnosti

Česká společnost EPINIKON byla založena v březnu 2019 se sídlem a výrobním závodem ve Vodňanech v jižních Čechách. Přestože jsme poměrně mladou společností, zakládáme si na více než 50 letech tradice a znalostech v oblasti zpracování grafitu a výroby grafitových produktů. Naší strategií je pozitivní a vyvážený vztah s obchodními partnery a neustálý vývoj nových a vylepšených výrobků. Nabízíme přímý kontakt se zákazníky bez složitých hledání zodpovědných osob, technickou podporu na místě aplikace, vstřícnou a rychlou reakci na požadavky.

Systém kvality je certifikovaný podle normy 9001:2015, používáme moderní výrobní technologie s velkou mírou automatizace. Samozřejmostí je přísná výstupní kontrola ve vlastní laboratoři. 

Nabízíme také některé služby, jako je skladování ve vlastních skladech, laboratorní analýzy a vývoj v naší laboratoři, a ve spolupráci s partnery nabízíme také další produkty, které doplňují naši nabídku.

Díky dostatečným skladovým kapacitám nabízíme již od začátku naší činnosti volné skladovací prostory pro externí zájemce. Naše sklady se nacházejí na okraji Vodňan u hlavní silnice Praha - České Budějovice, takže mají ideální umístění pro rychlé řešení logistiky. Stejně jako naše výrobky, jsou jakékoliv skladové položky pod neustálým dohledem a sklady jsou temperované.  

Díky těsným kontaktům s našimi dodavateli se snažíme mít dlouhodobě co nejdůslednější kontrolu nad zdroji surovin, nad jejich bezproblémovými dodávkami a především nad jejich stálou kvalitou. Samozřejmostí je testování vstupní kvality. 

Od založení společnosti jsme měli na mysli důležitost dodržování přísných norem managementu kvality a bezpečnosti práce. Začátkem roku 2021 bylo naše úsilí korunováno získáním certifikátu managementu kvality ISO 9001 : 2015.